Sisendid, väljundid ja konstandid
Selleks, et programmselt saaks lugeda sisenditesse tulevaid väärtusi ja määrata väljunditesse minevaid väärtusi on vaja midagi, mis neid sisendeid ja väljundeid programmis esindaks või neile viitaks. LOGO!Soft Comfort pakub selleks otstarbeks alltoodud plokke. Siia hulka on arvatud ka konstandid, nagu high ja low.
Kontrolleri elektrilised sisendid ja väljundid
Digitaalsisendeid esindab kõrvalolev plokk. Selle ploki väljundi väärtus on loogiline 1, kui kontrolleri sisendisse tuleb signaal (+24V). Kui signaal puudub on ploki väljundis loogiline 0. Nendele plokkidele saab määrata riistvaras kajastuvad sisendid 1..24. Kontrolleril endal nii palju füüsilisi sisendeid ei ole. Sisendite juurde saamiseks saab kasutada laiendusmooduleid.
Analoogsisendid on sarnased digitaalsisenditele kuid neil on kahe väärtuse (1 ja 0) asemel rohkem väärtusi (0..1000) ja need esindavad kontrolleri analoogsisendisse tulevat voolu- (4..20mA, 0..20mA) või pingevahemikku (0..10V).
Digitaalväljundi ploki sisendisse (vasakule poole) signaali signaali andes lülitab kontroller digitaalväljundeid (olenevalt moodulist siis kas releeväljundeid või transistorväljundeid). Digitaalväljundeid saab tarkvara poolest olla kuni 16. Väljundplokil on ka väljund, kus kajastub väljundi olek eelmise programmitsükli ajal. Sealt võib võtta signaali samat ahelat puudutavate tingimuste jaoks, kuna otse (ilma mäluelemendita, mis ühe tsüklijagu olekut mäletaks) kinnist loogikaahelat ei saa luua.
Analoogväljundi plokk võtab oma sisendis vastu väärtuseid 0..1000, mille peale kontrolleri analoogväljundis kajastub samaväärne väärtus, olenevalt valitud väljunditüübist. Analoogväljundi plokke saab olla vaid kaks.
Kontrolleri kasutajaliidese sisendid
Kursori klahvi sisendi plokk esindab LOGO! kontrolleril olevaid navigatsiooninuppe:
▲ (C1),
▼ (C2),
◀ (C3),
▶ (C4).
Klahvi signaali programmi saatmiseks tuleb vajutada ESC + [nooleklahv]. Muus osas toimivad need nagu tavalised digitaalsisendid.
LOGO! TD funktsiooniklahvi sisendi plokk esindab LOGO! TD paneelil
olevaid funktsiooninuppe: F1, F2, F3, F4.
Muus osas toimivad need nagu tavalised digitaalsisendid.
Lipud / mälu
Lipud ehk plokid, mis hoiavad mälus ja väljastavad ploki sisendisse antud väärtust.
Lipp binaarväärtusega - hoiab meeles ja vahendab väärtusi 1 või 0. Sarnane digitaalväljundi plokiga selle vahega, et see ei lülita riistvara tasemel midagi. Lipud jäävad vahemikku M1..M27.
On ka mõned eriotstarbelised lipud:
- M2 - Käivituse tuvastamise lipp. Lipp, mille väärtus on 1 esimese programmitsükli ajal pärast kontrolleri sisselülitamist. Teise programmitsükli ajal läheb automaatselt nulli.
- M25 - LOGO! LCD ekraani taustavalgust lülitav lipp. Kui lipp on 1, siis taustavalgus põleb, kui 0, siis ei põle.
- M26 - LOGO! TD (väline lisa-kasutajaliides) LCD ekraani taustavalgust lülitav lipp. Kui lipp on 1, siis taustavalgus põleb, kui 0, siis ei põle.
- M27 - Tekstikodeeringut (charset) valiv lipp. Kui lippu väärtus on 0, siis on valitud esimene kodeering, kui 1, siis teine.
Lipp analoogväärtusega hoiab meeles ja vahendab analoogväärtusi esindavaid väärtusi vahemikus 0..1000. Neid on võimalik kasutada kuni 6tk (AM1..AM6).
Nihkeregistri bitti esindav plokk. Mõeldud kasutamiseks koos nihkeregistri funktsiooniplokiga. Antud plokk võib esindada ühte nihkeregistri 8-st bitist. Mõeldud bittude lugemiseks, kirjutamist ei võimalda.
Konstandid
Kõrge konstant ehk plokk, mis annab pidevalt välja kõrget signaali (loogiline 1).
Madal konstant ehk plokk, mis annab pidevalt välja madalat signaali (loogiline 0).
Lahtine ühendus ehk väljundi plokile sarnane plokk, mis ei tee mitte midagi. Mõeldud ühendamiseks funktsioonide väljunditesse, mis järgmist plokki nõuavad, kuid kui midagi antud väljundisse pole tegelikult soovi panna.